Prezenty pod choinkę dla psów.

2015-12-15

Daj najbliższym to, co sam chciałbyś dostać – ta zasada nie obowiązuje w przypadku psów. Ani ludzi zresztą. Najbliższym daj to, czego oni pragną, a nie to, czego ty pragniesz dla nich. Jeśli traktujesz psa jak członka rodziny i szykujesz mu prezent pod choinkę, pomyśl CO PIES CHCIAŁBY otrzymać.

Marzysz o brylantowej kolii, ale nie stać cię, więc jako namiastkę kupujesz suczce obróżkę z kryształkami? Myślisz, że się ucieszy? Zapewniam cię, że jest jej wszystko jedno w jakim kolorze i z jakimi ozdobami nosi obrożę. I tak wygodniej byłoby jej w szelkach.

Chcąc sprezentować psu z okazji świąt coś, co go zachwyci wybieraj spośród:

1.     Wspólna zabawa z opiekunem – połóż się na dywanie i pozwól sobie na spontaniczność wobec psa, schowaj się za drzewo i pozwól znaleźć, a zobaczysz błysk radości w oczach, ulep wielką śniegową kulę i poganiaj się wokół niej ze swoim psem, dołącz do niego, gdy tarza się w śniegu i też zrób orła…

2.    Aktywny spacer w nowe miejsce całkowicie poświęcony psu – pozwól węszyć, biegać, kopać, tarzać się, cokolwiek, na co pies ma ochotę, niech on wyznacza kierunek waszego spaceru, ty podążaj za nim…

3.    Naturalny gryzak – uszy, żwacze, płuca, wołowe penisy, kurze łapki; białe i całkowicie wyprawione raczej omijaj, weź te śmierdzące, suszone.

4.     Zabawki behawioralne wspomagające rozwój psa, wspierające myślenie i rozwiązywanie problemów – układanki z ukrytym smakołykiem, kule smakule, kongi…

Kolejna piłeczka czy aporcik to banał. Smycz, obroża lub inne akcesoria są koniecznością, nie potrzebujesz okazji, żeby je nabyć. Podobnie nowe miski czy podkładki pod nie, koniecznie z rysunkiem kości, albo szczotka czy zgrzebło. 

Ale!

Jeśli zrobisz dla swojego psa wszystko, więcej niż dla własnego świętego spokoju, kup/adoptuj mu kolegę. Nic tak nie ucieszy psa, jak kompan. Wspólne zabawy, odpoczynek, psocenie, kiedy zostają sami w domu… to jest najlepsze pieskie życie!

I takiego życia, z okazji świąt, życzę wszystkim psom.

 

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.