Pies połyka drzazgi i kawałki patyków. Pies gryzie wszystkie napotkane patyki na spacerze.

2015-01-07

Jeśli twój pies podczas spaceru chwyta absolutnie wszystkie patyki i zgryza je na drobne drzazgi, które potem połyka może to zagrozić jego zdrowiu fizycznemu. Może też być objawem problemów emocjonalnych. Rozdrabnianie wszystkich znalezionych patyków, jeśli tylko nie dotyczy szczeniaków w fazie wzrostu zębów, jest objawem stresu. Pies w ten sposób próbuje rozładować swoje emocje. Po to właśnie gryzie patyki a potem często żuje rozdrobnione drewno.
Aby temu zapobiec:
1. zabezpiecz psu możliwość żucia; to nie tylko trening mięśni szczęki, ale i ważny składnik równowagi emocjonalnej.
2. naucz psa opanowywania emocji w nowych sytuacjach i wyciszania na spacerach; skorzystaj z pomocy dobrej szkoły dla psów - źle, jeśli na szkoleniach dla psów nie ma lekcji wyciszania, a wyłącznie nauka wykonywania komend. Pomoże ci też doświadczona behawiorystka.
3. zadbaj o zabawki, które nie zrobią psu krzywdy, a zapewnią rozładowanie stresu podczas spaceru, np. kauczukowy patyk, który możesz zabierać ze sobą wychodząc z psem. Kijek nie rozdrabnia się na drzazgi, które mogłyby wejść między zęby boleśnie uszkadzając dziąsła i powodując stan zapalny lub które pies mógłby połknąć, nie ma więc możliwości uszkodzenia przewodu pokarmowego.

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.