Jak dbać o poduszki łap psa zimą. Regeneracja zniszczonych solą psich łap.

2012-12-14

Zimą poduszki psich łap bywają zmasakrowane solą, którą obficie posypywane są miejskie chodniki. Nawet jeśli zabezpieczasz łapki psa specjalnym preparatem czy choćby bardzo tłustym kremem, aby ograniczyć wnikanie soli i stworzyć na skórze blokadę od mrozu, zdarza się, że skóra pęka.
Bardzo często początkowo maleńkie, niewidoczne pęknięcia ropieją i przechodzą w stan zapalny. Aby uniknąć takich problemów, po każdym spacerze dokładnie myj psie łapy a po wysuszeniu wcieraj w nie galaretkę z czystego miąższu aloesowego lub/ i MSM żel z dimetylosulfonem (MSM) – organicznym związkiem siarki, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania niemal każdej komórki.
Aloes zregeneruje i odżywi naruszoną skórę, a MSM zadziała przeciwzapalnie, przeciwbólowo i antybakteryjnie.
Połączenie obu tych składników ma świetne właściwości, bo uzupełniają się one wzajemnie – biosiarka wnika głęboko w tkanki a jej działanie regeneracyjne jest wzmocnione składnikami aloesu.

Można użyć dowolnego produktu, warto jednak dopilnować, aby był naturalny bo takie nie powodują alergii skórnych. Ja polecam sprawdzone przeze mnie i mojego psa:
Żel kojąco-regenerujący z biosiarką – pojemność 118 ml, cena 105 pln
Galaretka aloesowa – czysty, stabilizowany miąższ z liści Aloe Vera, osadzony na lekkim nośniku żelowym, który doskonale nawilża tkanki – pojemność 118 ml, cena 69 pln.

A jeśli chcesz kupić jeden uniwersalny preparat, rozważ gęsty krem aloesowo-propolisowy. Nie zawiera wody, za to m.in. lanolinę, alantoinę, propolis, czysty miąższ aloesowy w postaci galaretki, rumianek i ekstrakt z żywokostu oraz witaminy A i E. Nadaje się zarówno jako zabezpieczenie psich łap przed mrozem, jak i po powrocie ze spaceru - jako regenerujący i wzmacniający krem do smarowania poduszek łap i miejsc bez sierści na brzuchu. Czysty miąższ aloesu w połączeniu z propolisem przyspiesza gojenie uszkodzeń tkanki skórnej, stanowiąc jednocześnie naturalną ochronę przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi.

Krem aloesowo-propolisowy - pojemność 113 g, cena 90 pln.

Mamy je w Szkole dla Psów Azorres, więc jeśli potrzebujesz zadbać o zdrowie psa - daj znać.

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.