Jak pies rozumie mowę ciała i gesty człowieka

2011-08-22

Z pamiętnika owczarka niemieckiego Frodo: "Dwunożni mają też inne dziwne zwyczaje. A to ręce wyciągają od razu, gdy się do nich podejdzie, by się przywitać i powąchać. A to klepią po głowie i żebrach z całej siły, aż dech mi zapiera. Myślą, że jak duży pies, to trzeba go walnąć. Nie rozumieją też, że nie oblizuję się na myśl o obiedzie, tylko daję znać, że niedobrze się czuję w tej sytuacji."

O ile prostszy byłby świat psów, gdyby nie ludzie! Człowiek jest tak skoncentrowany na sobie i własnych emocjach, że nie zwraca uwagi, co czuje wtedy jego podopieczny...

O patrzeniu na świat z perspektywy czterech łap i dwóch nóg - tym razem o psiej mowie ciała i o znaczeniu dla psa języka ciała człowieka - czytaj w naszym (czyli Owczarka Frodo i moim) artykule zamieszczonym w kwietniowym/2011 numerze miesięcznika Mój Pies.

 

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.