Pies broni miski z jedzeniem. Pies nie oddaje jedzenia i smakołyków.

2010-05-30Pies musi oddawać właścicielowi wszystko, zabawki, patyki a miskę i smakołyki czy kości przede wszystkim. Pies nie może warczeć przy próbie odebrania czy stawiania miski z jedzeniem. Jeśli pies nie oddaje jedzenia i broni go przed właścicielem, należy przede wszystkim zwiększyć zaufanie psa do opiekuna. Świetnie nadają się do tego wspólne zajęcia szkoleniowe w pozytywnej Szkole dla Psów Azorres, gdzie bez przemocy i nerwów właściciel będzie się nie tylko dobrze bawił, ale i uczył postępowania z psem.
Aby pozytywnie skojarzyć psu obecność opiekuna przy misce i jedzeniu psa warto karmić go trzymając miskę w swoich dłoniach i dosypując karmę po garści do środka. Poczekaj, aż pies zje porcję i dosyp kolejną garść karmy. W ten sposób podaj cały posiłek. Tym ćwiczeniem udowadniasz psu, że twoja obecność przy misce oznacza wyłącznie pozytywne rzeczy i w krótkim czasie pies przekona się, że nie warto warczeć na właściciela przy jedzeniu. Jeśli to nie wystarczy, zgłoś się do zoopsychologa pracującego metodami pozytywnymi, aby pomógł ci nauczyć psa oddawania jedzenia.

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.