Oswajanie dwóch psów ze sobą. Jak przyzwyczaić psy do siebie. Agresywne reakcje na innego psa.

2010-12-13

Praca na wyeliminowaniem agresywnych reakcji na innego psa jest długotrwała i wymaga spokoju obu właścicieli oraz pomocy doświadczonego psiego psychologa.

Podczas pozytywnych szkoleń dla psów organizowanych przez Szkołę dla Psów Azorres w Warszawie czasem zdarza się, że trzeba popracować nad agresywnymi reakcjami dwóch psów na siebie wzajemnie. Na filmie widać oswajanie dwóch suk krok po kroku - golden retriver i doga niemieckiego.
Zaczynamy od skupienia psa na sobie - jak właścicielka goldenki - tu akurat z pomocą instruktora szkolenia psów Azorres. Potem suczka dostaje zadania, na których ma się koncentrować, a w tym czasie suczka doga podchodzi bliżej. Nie robi tego zaklinacz psów jakimiś magicznymi sztuczkami z psem, tylko rzetelny behawiorysta, zoopsycholog z merytorycznym przygotowaniem zawodowym.

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.