Jaki kaganiec dla psa wybrać. Przyzwczajanie psa do kagańca.

2010-10-29

Prawidłowy kaganiec
Powiększ

Pies podróżujący środkami komunikacji miejskiej musi mieć kaganiec i być zapięty na smycz. Także pies biegający luzem po parku powinien mieć kaganiec, w przeciwnym razie właściciel może dostać mandat od straży miejskiej. Jaki kaganiec wybrać, czym kierować się przy dobieraniu kagańca dla psa i jak przyzwyczaić zwierzaka do jego noszenia.

Polecam kagańce koszykowe, tzw. kenelowe, a nie obciskające pysk psa kagańce skórzane. Być może łatwiej ludziom znieść widok psa w lekkim skórzanym kagańcu, jednak dla niego samego niemożność otwarcia pyska, ziania, szczekania itp oraz ciągły nacisk wokół pyska, jaki powodują skórzane paski są trudne do zniesienia.

Dobrze dobrany kaganiec prezentuje na zdjęciu owczarek niemiecki Frodo - demo dog z Pozytywnej Szkoły dla Psów Azorres.

Rzecz jasna, do kagańca przyzwyczajamy psa stopniowo wspomagając się dużą ilością smakołyków i stosując pozytywne skojarzenia. Można np. nakładać kaganiec psu za każdym razem, kiedy może pobiegac luzem po parku i pobawić się z psami. Szybko skojarzy, że nałożenie kagańca oznacza zabawę i wolność. 

Jeśli pies zdejmuje kaganiec to albo jest do niego nieprzyzwyczajony, albo kaganiec jest źle dobrany - najczęściej niestety za ciasny.

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.