Przyzwyczajanie psa do nowego mieszkania domu. Przeprowadzka z psem. Pies w nowym domu

2010-05-29

Przy przeprowadzce z psem do nowego domu lub mieszkania warto pamiętać o tym, że wszystkie emocje, jakie odczuwa właściciel przenoszą się na psa, udzielają mu się. A zatem każde zdenerwowanie związane z pakowaniem, przewożeniem i rozpakowywaniem dotyczy także psa i kiedy właściciel się denerwuje, pies też zaczyna być nerwowy. Taka reakcja może przenieść się na sytuację i jej okoliczności, a więc na nowe lokum. Najlepiej więc, aby pies nie brał udziału w pakowaniu i jeżdżeniu samochodem z paczkami.

Aby pies nie sprawiał problemów w nowym miejscu, dobrze jest wcześniej, przed przeprowadzką, odwiedzić z psem nowe mieszkanie. Z taką wizytą powinny łączyć się przyjemności i radość dla psa, których doświadcza podczas pobytu w nowym miejscu. Po opuszczeniu go, zabawa ustaje. W ten sposób budujesz pozytywne skojarzenie z nowym miejscem. Taką procedurę oswajania psa z mieszkaniem powtórz kilkakrotnie.

Kiedy już przeniesiesz się wraz z psem do nowego domu nie zostawiaj go samego od razu na dłuższy czas. Przygotowuj psa do samotnego pozostawania w domu stopniowo. Wyjdź na chwilę zostawiając psu coś dobrego do jedzenia i wróć, kiedy pies zachowuje się spokojnie. Jeśli chcesz, aby pies spokojnie i szybko przyzwyczaił się do samotnego zostawania w nowym domu, wychodząc zostaw mu smakołyk, żeby zapamiętał: aaach, wychodzisz a ja zostaję sam w domu, świetnie!, dawaj to dobre coś i idź sobie :)

W ten sposób pozytywnie skojarzysz psu chwile swojego wychodzenia z domu i nie będziesz mieć problemów z zachowaniem psa w nowym mieszkaniu.

Udostępnij: Facebook Twitter Google+ Wykop Blip E-mailJeśli potrzebujesz wsparcia i rady przy wychowywaniu swojego psa lub masz z nim jakiś kłopot i chcesz, żebym Ci pomogła – nie czekaj, aż problem się utrwali i powiększy – zadzwoń 510 257 940 i umów się ze mną na konsultację behawioralną w Warszawie lub przyjdź z psem na zajęcia szkoleniowe do mojej szkoły dla psów.